ICPEN TOPLANTISI ALMANYA’DA BAŞLADI
 
55 farklı ülkeden tüketicinin korunması alanında çalışan 59 kurumsal üyeye sahip olan ve Türkiye’nin 2010’da tam üyesi olduğu ICPEN, tüketici çıkarlarını etkileyen sınır ötesi ticari faaliyetler hakkında bilgi paylaşımı ve uygulayıcı kurumlar arasında uluslararası işbirliğini sağlamayı hedeflemektedir.
 
ICPEN’in sekretaryası Belçika tarafından; Başkanlığı ise dönüşümlü olarak üye ülkeler tarafından yapılmakta olup, 2014-2015 Dönem Başkanlığı İsveç tarafından 2015 - 2016 Dönem Başkanlığı ise İngiltere tarafından yürütülmüştür. Halen Dönem Başkanlığı Almanya tarafından yürütülen ICPEN’in 2017-2018 Dönem Başkanlığı’nı ise Türkiye yürütecektir.
 
Almanya’nın dönem başkanlığındaki toplantı 27-30 Eylül 2016 tarihleri arasında Bad Wiessee şehrinde yapılmaktadır. Toplantıya Bakanlığımızı temsilen Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Mikayil KILIÇ, Daire Başkanı Yakup GÜZEL ve Gümrük ve Ticaret Uzmanı Aksel TEKİN katılmıştır.
 
Toplantının ilk günkü oturumunda Daire Başkanı Yakup GÜZEL, “Tüketici Eğitimi ve Tüketici Akademisi Projesi” konulu bir sunum yapmıştır. Sunumun başında Türkiye’de yaşanan 15 Temmuz Darbe girişimiyle ilgili, delegelere bilgi verilerek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca İngilizce olarak hazırlanan darbe girişimine ilişkin broşür delegelere dağıtılmıştır.
 
Toplantının 4. Gününde Gümrük ve Ticaret Uzmanı Aksel TEKİN, “Tüketicinin Korunması ve Rekabet” konulu oturuma konuşmacı olarak katılacaktır.   
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Copyright © Tüketici Akademisi 2015
Bu yayın Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği Erasmus+ Programı desteğiyle ‘Tüketici Akademisi’ Projesi çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu yayının içeriği tamamen Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın sorumluluğunda olup hiçbir şekilde Türkiye Ulusal Ajansı ve Komisyon’un görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu web sitesinde yer alan bilgiler, gösterilen yoğun çabalara rağmen; kesin ya da güncel olmayabilir veya herhangi bir durumdaki koşullara uyarlanamıyor olabilir. Bu web sitesinde olabilecek herhangi bir yanlışlık veya eksiklikten ya da izinsiz içerik kullanımından doğan ve web sitesinde yer alan bilgiler ışığında vereceğiniz kararlar ile ilgili tüm sorumluluk, tamamıyla tarafınıza ait olacaktır.